Облицювання фасаду натуральним каменем

НОСТ СИТИ - продажа природного камня. У нас Вы можете купить натуральный камень мрамор, оникс, травертин или гранит с доставкой по самым выгодным ценам в Киеве!/>

!!!Рекомендуємо дивитися на колір та структуру каменю в офісі, оскільки фотографія спотворює його. Перед приїздом, будь ласка, уточнюйте наявність! => Контакти

Облицювання фасадів будівель натуральним каменем може бути як суцільним, коли облицьовували усю поверхню, так і частковим, коли облицьовували тільки окремі елементи фасадів. Для обробки стін можна використовувати необроблений природний камінь (у вигляді “диких плит”) або оброблений. Яка б не була архітектура будівлі, завжди можна підібрати природний камінь, який прикрасить ваш заміський будинок відповідно до стилю і що має оптимальні функціональні характеристики.

Способи укладання облицювання різні, для більшої виразності можна використовувати комбіноване облицювання: натуральний камінь зі вставками з декоративних каменів і “фрагментів”. Правильно вибраний і грамотно укладений камінь вимагає мінімального догляду. При облицюванні фасаду будівлі природним каменем важливе ретельне дотримання усіх етапів облицювальних робіт і дотримання технології. Краще, якщо ці роботи виконують професіонали.

Відео: Укладання натурального каменю


Перш ніж приступити до облицювання стіни, вивіряють її площину, провішуючи схилами, щоб визначити положення лицьової поверхні облицювання і при необхідності вирівняти її западини або горби. Перший етап провішування стін – розмітка прямовисних ліній, починаючи із зовнішніх кутів і площин, потім розмічаються укоси отворів і виступів. Осьові лінії наносять на усю висоту будівель : від карниза до цоколя. Після провішування до стін прикріплюють вертикальні рейки-порядовки, розташовуючи їх на відстані 10-15 м одна від одної, і на них роблять розмітку усіх рядів облицювання, враховуючи намічені горизонтальні лінії поясочків і перемичок. Потім встановлюють горизонтальні разбивочні порядкові рейки з розміченими вертикальними швами між плитами облицювання. В результаті такої розмітки за допомогою маякових вертикальних і горизонтальних рейок визначається положення кожної плити натурального каменю, призначеної для облицювання. Якщо планується кріплення облицювальних плит з натурального каменю до стіни за допомогою скоб або гачків, то до початку облицювання в стіну закладають деталі кріплення.

Облицювальні плити з природного каменю готують до установки в майстернях на спеціальному устаткуванні. У плитах пробивають пази і гнізда для кріплень, після чого готові деталі сортують, підбирають по тону забарвлення і маркірують. Поверхня облицювальних плит з природного каменю може піддаватися різній обробці, замовник може вибрати різний тип фактури. Від цього, у свою чергу, залежить спосіб установки плит і закладення швів між ними. Зазвичай товщина швів між плитами облицювання має бути не більше 2-3 мм. В цьому випадку деталі встановлюють на цементному розчині. Цокольні облицювальні плити спирають на обрізи стрічкових фундаментів, ширина яких повинна перевищувати товщину облицювання. При стовпчастих фундаментах плити цокольного облицювання встановлюють на бетонний блок.

Кріплення облицювальних плит з природного каменю якорями або Т-подібними милицями застосовують при облицюванні важкими плитами, що міцно скріплюються з основою. При обробці плитами з натурального каменю усі кріплення виконують на рівні з верхніми кромками плит. Кінці кріплень, що входять в гнізда плит і стін, мають бути завершені або загнуті, розклинені в гніздах сталевими клинами. Далі їх закладають розчином: при мармурових облицюваннях – змішаним розчином на звичайному або білому портландцементі складу 1: 1: 6 або на білому цементі складу 1: 3. Для більшості інших порід каменю можна застосовувати розчини на звичайному цементі.

Облицювальні плити з природного каменю встановлюють в певній послідовності. Спочатку плиту приміряють насухо, відмічаючи на поверхні стіни місця пробивки гнізд для кріплень, які відповідають гніздам в кромках плит. Розмічені гнізда в стінах висвердлюють електричними свердлувальними машинами або вибивають пневматичним інструментом, по зроблених відмітках укладають на ліжко розчин, поверх якого розкладають дерев’яні клини, а на них опускають плиту. Плиті за допомогою натяжних пристосувань і укладених клинів надають необхідне положення, а потім кожну плиту (при висоті більше 1 м) сполучають з сусідніми плитами за допомогою пиронів. В деяких випадках плити тимчасово прикріплюють до раніше встановленим гіпсовим розчином. Закріпивши плити ряду, приступають до заповнення розчином простору між плитами і основою, якщо це передбачено проектом.

Облицювання може не жорстко скріплюватися з кладкою. В цьому випадку облицювальні плити встановлюють на вертикальних стержнях, що закріплюються в процесі кладки або після неї скобами до стіни. Плити облицювання при цьому прикріплюють ковзаючими скобами до вертикальних стержнів. При облицюванні круглих, багатогранних і квадратних колон застосовують крюки, які кріплять до вертикальних стержнів, що закріплюються хомутами до колони, або безпосередньо крюки кріплять до хомутів. Хомути опоясують колону, іноді їх укладають у борозни, зроблені в колоні.

При облицюванні зовнішніх поверхонь – стін, фасадів – для кріплення плит натурального каменю слід застосовувати морозостійкий клей. Крім того, поверхні споруд, які схильні до періодичних дій води, доцільно обробляти водовідштовхувальним розчином.