Мармур

НОСТ СИТИ - продажа природного камня. У нас Вы можете купить натуральный камень мрамор, оникс, травертин или гранит с доставкой по самым выгодным ценам в Киеве!/>

!!!Рекомендуємо дивитися на колір та структуру каменю в офісі, оскільки фотографія спотворює його. Перед приїздом, будь ласка, уточнюйте наявність! => Контакти

Мармурові вироби виготовляються з кам’яних блоків об’ємом до декількох кубометрів, які розпилюють на плити завтовшки 2-3 см Одна із сторін плити шліфується, полірується і обробляється хімічно – виходить так званий “слеб” (англ. slab, буквально – плита, пластина) – комерційний продукт-напівфабрикат для кам’яних майстерень, які роблять замовлення для кожного конкретного покупця.

Властивості мармуру

Наступні властивості мармуру обумовлююсть його популярність серед облицювальних матеріалів:

  • Зручність обробкимармур пластичний, легко піддається поліровці і шліфовці. Він досить в’язкий і міцний, тому при ударах відразу не розколюється, дозволяючи висікати вироби найрізноманітнішої форми.
    Довговічність – у білого мармуру ознаки змін з’являються тільки через 100-150 років.
  • Водонепроникністьмармур має низький коефіцієнт водопоглинання (0,08-0,12 завдяки чому може використовуватися для обробки ванних кімнат, басейнів, фонтанів.
  • Морозостійкістьмармур майже не вбирає вологу — тому при дії низьких температур йому не загрожує поява мікротріщин від замерзаючої рідини. Вироби з мармуру можна сміливо використовувати в холодних приміщеннях.
  • Термостійкістьмармур не схильний до дії високих температур, що дозволяє використовувати його для виготовлення камінів або застосовувати для обробки приміщень з температурами, що істотно перевищують звичайні.
  • Екологічність – по рівню радіоактивності мармур відноситься до першого класу і може застосовуватися при будівництві усіх типів об’єктів. Як природний матеріал, він має пористість і здатний “дихати”, що створює в приміщенні сприятливий мікроклімат.

Види мармуру

За декоративними якостями мармур поділяють на білий, сірий і кольоровий.

Білий мармур – мармур з повною відсутністю домішок. Це однорідні мінерали з мілко- і середньозернистою структурою. Вони дуже пластичні, легко піддаються обробці, прекрасно виглядають в інтер’єрах, але не використовуються для облицювання фасадів і інших зовнішніх робіт. Білий мармур витримує перепади температури і рівня вологості, відносно стійкий до механічних ушкоджень, проте під впливом атмосферних явищ легко покривається плямами і жовтіє.

Сірий мармур – мармур, який відрізняється «шаруватим» забарвленням, легко піддається обробці, добре полірується. Він менше схильний до дії зовнішнього середовища, а тому використовують як для зовнішнього, так і для внутрішнього облицювання.

Кольоровий мармур – мармур від жовтих і рожевих до зелених і чорних кольорів. У кольоровому мармурі звичайно багато прожилків (так званих “кам’яних вен”). Фактично, прожилки – це тріщини, заповнені природними домішками – оксидами заліза, силікатами, графітом. Найбільш рідкісними і цінними вважаються синьо-блакитні різновиди.

Застосування мармуру

Високі естетичні і експлуатаційні якості мармуру визначили його широке використання у будівництві і оформленні інтер’єрів.

Декілька прикладів:

  • внутрішні і зовнішні облицювальні роботи вертикальних і горизонтальних поверхонь плитами і плиткою з мармуру
  • мармурові сходи (як східці, так і перила), колони, барні стійки, стільниці і каміни
  • вази, шари, дверні ручки, лави, фонтани, статуї и пр.